Grupa Tauron zarobiła w ubiegłym roku pięć razy więcej niż w 2008


Energetyczna grupa Tauron podała we wtorek, że zamknęła ubiegły rok zyskiem netto na poziomie 898,7 mln zł i osiągnęła przychód ze sprzedaży na poziomie 13,6 mld zł

MinFin przedstawiło harmonogram aukcji papierów skarbowych na 2010 rok


Ministerstwo Skarbu Państwa zmienia zasady sprzedaży resztówek giełdowych, z wyłączeniem pakietu Telekomunikacji Polskiej. Domy i biura maklerskie otrzymają ważne do końca roku zlecenie sprzedaży tych akcji, z minimalną ceną sprzedaży ustalaną według algorytmu opracowanego przez resort - poinformował w piątek PAP Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.

PAIIZ: w tym roku 9 mld euro inwestycji zagranicznych


Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman szacuje, że w 2010 roku inwestorzy zagraniczni zainwestują w Polsce 9 mld euro. To więcej niż w 2009 roku

Coface: w I kwartale br. o 33 proc. więcej upadłości firm


W pierwszym kwartale 2010 r. sądy ogłosiły upadłość 168 polskich firm. Oznacza to wzrost liczby upadłości o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - poinformowała we wtorek firma Coface Poland.

Pieniędzy dla służb nie zabraknie?


- Do końca grudnia policjanci dostaną zaległe dodatki. Nie zabraknie też pieniędzy na wypłaty świadczeń rodzinnych i z Funduszu Alimentacyjnego - zapewniła wczoraj Gazetę wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

OOCL będzie zawijał do gdyńskiego BCT


Ocean Overseas Container Line, czyli OOCL jeden z największych operatorów żeglugowych i logistycznych na świecie z siedzibą w Hongkongu rozpoczyna zawinięcia swoich statków dowozowych na Bałtycki ...

Rejestry i ewidencje


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Transfer Cristiano Ronaldo nie pomógł finansom Realu Madryt


Kiedy Cristiano Ronaldo przechodził latem z Manchesteru United do Realu, madrycki klub spodziewał się, że sprowadzenie pomocnika z Portugalii przyniesie wielkie zyski, m.in. pochodzące ze sprzedaży koszulek i innych klubowych akcesoriów. Stało się jednak wręcz przeciwnie - donosi Bloomberg

NSA: zwrot akcyzy za prąd w rękach Trybunału Konstytucyjnego


Elektrownie będą musiały poczekać na zwrot nadpłaconej przez nie akcyzy zawartej w cenie energii elektrycznej. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) zawiesił w czwartek sprawę dotyczącą zwrotu ok. 15 mln zł dla Zespołu Pątnów Adamów Konin (PAK) do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny wątpliwości związanych z przepisami.

Dodatkowe 3,5 mln zł z NFOŚiGW na edukację ekologiczną


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika \"Science\".

Kolejny podejrzany w aferze funduszu Galleon


Hector Ruiz, były szef firmy produkującej mikroprocesory AMD, jest najwyższym rangą menedżerem zamieszanym w aferę związaną z korzystaniem z nielegalnie zdobytych poufnych informacji w funduszu inwestycyjnym Galleon - pisze Financial Times.

PiS nie zgadza się, by teraz powołać szefa NBP


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa.

Przeładowane ciężarówki


Za duży ładunek i jeszcze wypadał Inspektorzy Opolskiego WITD na punkcie kontrolnym w miejscowości Byczyna – droga krajowa nr 11 - skontrolowali zespół pojazdów przewoźnika polskiego przewożącego ...

Konkurs projektów w ramach Poddziałania 6.2.2


Ministerstwo Gospodarki przeznaczyło 1,5 mln euro na dofinansowanie wsparcia działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych o powierzchni minimalnej 40 ha. Wnioski w ramach Poddziałania 6.2.2 (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013) można składać do 30 września br.

MFW zmniejsza prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski


Międzynarodowy Fundusz Walutowy zredukował o 0,3 punktu procentowego prognozy PKB dla Polski na 2010 r. Według nowej prognozy nasza gospodarka urośnie w przyszłym roku o 1,9 proc. O włos unikniemy przekroczenia progu ostrożnościowego.

ZWZ Pamapol wyraziło zgodę na podwyższenie kapitału o maks. 2,3 mln zł


Kilkudziesięciu motocyklistów protestowało w piątek przed ministerstwem infrastruktury przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazdy na płatnych odcinkach autostrad w takiej wysokości, jak dla kierowców samochodów.

URE zatwierdziło nowe opłaty za tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę


Polska spełniła kluczowy warunek podpisania nowego kontraktu z Gazpromem. W poniedziałek Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nowe, niższe taryfy za tranzyt rosyjskiego surowca do Niemiec.

Lindt: spadek popytu na czekoladki


Nienajlepsza pierwsza połowa roku skłoniła szwajcarską firmę Lindt&Spruengli do prognoz zakładających spadek popytu na produkowane przez nią czekoladki w całym 2009 roku.

Putin wzywa UE do pożyczenia Ukrainie pieniędzy na gaz


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Premier Rosji wezwał Unię Europejską, by udzieliła Ukrainie kredytu na zapłacenie za rosyjski gaz.

Spadki na NewConnect IX 2009


Po rewelacyjnym sierpniu na polski rynek alternatywny powróciły mniej optymistyczne nastroje. Wyniki NCIndex znów są gorsze od wyników indeksu blue chipów. Przyczyną jest spadek zaufania do polskiej giełdy, a w szczególności do mniejszych i bardziej ryzykownych spółek notowanych na tym parkiecie.

znalezionych: 24075, strona 1 z 1204
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>