Holendrzy walczą o polskich pracowników


Holenderskie związki walczą o prawa pracowników tymczasowych z Polski. Związkowcy rozpoczęli dziś akcję informacyjną na rzecz Polaków zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych supermarketów.

Przedstawiamy obszerny raport dotyczący największych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw świata. Na liście "Forbes Global 2000" znajdują się największe i najpotężniejsze spółki giełdowe na świecie. Przetasowania tych międzynarodowych gigantów odbywają się na ogół w tempie, w jakim poruszają się lodowce, choć czasami - tak jak w niestabilnym ostatnio sektorze finansowym - mogą być bardziej raptowne. Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika Warsaw Voice. Tygodnik przyznał nagrodę ministrowi m.in. za to, że nie uległ panice podczas kryzysu. O organizację imprez sportowych wielkiego formatu ubiega się wiele krajów. Polsce i Ukrainie przypadł zaszczyt goszczenia najlepszych reprezentacji piłkarskich starego kontynentu podczas Euro 2012. W jaki sposób i czy w ogóle organizacja tego wydarzenia wpłynie na nasze zarobki i polską gospodarkę?Atlantik Financial Markets podwyższył do "kupuj" rekomendację dla Unipetrolu, ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na 164 koron czeskich. Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii - Tesco, powiększyła asortyment polskich produktów żywnościowych ze 119 do 211. Sprzedaż tych towarów - po raz pierwszy po kilku miesiącach spadku - zaczęła rosnąć - doniósł na swych internetowych stronach "Daily Telegraph". Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie miesięcznym z 7 kwietnia obniżyli rekomendację dla 16 spółek, podwyższyli dla jednej - Kopeksu.

Ministerstwo Skarbu Państwa jeszcze nie zdecydowało ile akcji Tauronu sprzeda w ofercie publicznej - powiedział dziennikarzom Aleksander Grad, minister skarbu.

Brytyjscy handlowcy namawiają rząd w Londynie do wprowadzenia zachęt dla osób wymieniających sprzęt AGD. Zasada ich działania miałaby być podobna do systemu funkcjonującego już na rynku motoryzacyjnym. Wsparcie miałby dostać każdy, kto kupi pralkę czy lodówkę, jednocześnie złomując stary sprzęt. 1,25 miliarda dolarów zapłaci spółce AMD firma Intel w ramach porozumienia, które zakończyło spory prawne między tymi największymi na świecie producentami mikroprocesorów. Spory dotyczyły między innymi patentów i licencji oraz zarzutów o dominację Intela na rynku. Kurs akcji AMD wystrzelił w górę po tych informacjach o 30 procent.

Wczorajsze notowania odbywające się pod nieobecność Amerykanów, źle wpłynęły na rynki finansowe. Czołowe parkiety na świecie dotkliwie zostały doświadczone przez działalność niedźwiedzi. Głębokie spadki były wynikiem piętrzącej się eskalacji niepewności co do przyszłego rozwoju światowych gospodarek. Ponad 62 miliony będzie kosztować nowoczesny park wodny w Słupsku. Aquapark, który ma być wabikiem na turystów i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na Pomorzu, wybudowany zostanie w stylistyce rodem z "Gwiezdnych Wojen". Wkrótce w przetargu wyłoniony zostanie wykonawca, a budowa ma ruszyć na wiosnę. Ford Motor Co and Mazda Motor Corp said on Monday they had no plans to dissolve their car making joint venture in China, which overtook the United States as the world's largest auto market in 2009.Promocyjne nieprawidłowości wykryto aż w trzech czwartych sklepów! To wyniki przedświątecznej kontroli Inspekcji Handlowej, do których dotarła reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Na biopaliwach Orlen i Lotos, dwaj polscy giganci paliwowi, tracą dziennie prawie 1 mln zł. Koncerny naciskają na rząd, by zmienił przepisy biopaliwowe. Na razie bez efektu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Początkowy spadek indeksu został powstrzymany w rejonie wcześniejszych minimów (ale powyżej), a WIG wytyczył dołek na 34785 pkt. W kolejnych dniach indeks dynamicznie zwyżkował, by na piątkowej sesji wyłamać ponad górne ograniczenie kanału wzrostowego, które wcześniej blokowało wzrosty.

Jak Szejnfeld ukrócił wszechwładzę fiskusa


Ponad 560 mln zł zostało w polskich firmach, dzięki zablokowaniu przez Adama Szejnfelda obowiązku szybkiego płacenia domiaru - wylicza "Puls Biznesu". Fiskus nie puści już firm z torbami - mówią zgodnie eksperci.

Na giełdzie bez paniki, mimo pesymistycznych prognoz


W piątek nie sprawdziły się niektóre najczarniejsze prognozy, dotyczące sytuacji na Wall Street po spadku cen akcji w następstwie niepomyślnych wiadomości z amerykańskiego rynku pracy i kryzysu w Europie.

ING obniżył cenę docelową dla NWR do 178 CZK


ING obniżył cenę docelową dla New World Resources do 178 CZK z 200 CZK.

UOKiK zgodził się na przejęcie kopalni "Silesia" przez czeski holding


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na zakup, należącej do Kompanii Węglowej (KW), kopalni "Silesia" przez spółkę z grupy czeskiego Holdingu Energetycznego i Przemysłowego. Wstępna umowa w tej sprawie może być zawarta jeszcze w czerwcu.

Strata Polic w I kw. wyniosła 2,4 mln zł


Zakłady Chemiczne Police miały w I kw. 2010 roku 2,4 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej. Strata była niższa od konsensusu rynkowego na poziomie minus 3,6 mln zł.

Intakusa zmienił harmonogram oferty pierwotnej wartej 8,8 mln zł


Spółki z branży budowlanej Intakus przedłużył czas zapisów inwestorów na akcje spółki serii D oraz przesunął dzień zamknięcia subskrypcji, podała spółka w komunikacie. Według najnowszego harmonogramu nastąpi to 14 grudnia.

Stopy procentowe w Polsce bez zmian


W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej negatywne nastroje wokół sytuacji fiskalnej słabiej rozwiniętych państw strefy euro nieco się zmniejszyły, co najlepiej widać w notowaniach obligacji tych krajów (rentowności odnotowały spadek w porównaniu z wczorajszymi poziomami).

Obligacje BGK nie zaszkodzą papierom skarbowym


Emisje obligacji BGK na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego o wartości ponad 7,2 mld zł nie utrudnią sprzedaży papierów skarbowych - ocenia Ministerstwo Finansów.

Złoty może się dalej umacniać po aukcji długu


Udana aukcja długu, i co za tym idzie poprawa nastrojów, umocniła złotego. Analitycy sądzą, że możliwe jest dalsze umocnienie i przebicie poziomu 4 zł/euro.

Eksperci o porozumieniu gazowym z Rosją


Szczegóły kompromisu w sprawie taryf przesyłowych oraz zapisy statutu spółki EuRoPol Gaz, eksploatującej polski odcinek gazociągu tranzytowego Jamał-Europa, przesądzą, czy porozumienie z Rosją w sprawie dodatkowych dostaw gazu jest tak naprawdę dla nas korzystne - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.

Pesymizm podczas sesji europejskiej


Umocnienie dolara. Dzisiejsza sesja europejska upłynęła pod znakiem osłabienia głównej pary walutowej, po tym jak w trakcie sesji azjatyckiej kontynuowała ona wczorajszy ruch wzrostowy. O godzinie 15:50 kurs EUR/USD wynosił 1,4324, wobec wczorajszego zamknięcia na 1,4334.

W Warszawie jednak najlepiej


Tradycyjnie, w porównaniu do pozostałych polskich miast, w 2009 roku w Warszawie zarabiano najlepiej. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5 200 PLN i była o 44% wyższa niż w Krakowie (3 600 PLN) i aż o 86% większa niż w Lublinie (2 800 PLN) - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Płace w stolicy były o 10% wyższe niż w województwie mazowieckim(4 720 PLN).

Złoty umacniał się w piątek odreagowując poprzednie osłabienie


Polski złoty umacniał się w piątek odreagowując poprzednie osłabienie. Złotemu pomógł powrót na rynek inwestorów amerykańskich, po dniu wolnym od handlu.

Petrolinvest pozyskał z emisji 50,87 mln zł brutto


Petrolinvest pozyskał z emisji akcji serii T 50,87 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

Lewiatan o skutkach kryzysu i perspektywach rozwoju firm


Z kryzysem najlepiej poradziły sobie firmy obsługujące nieruchomości, energetyczne, zajmujące się ochroną środowiska, łącznością, opieką zdrowotną, i to one mają najlepsze perspektywy rozwoju - wynika z raportu przedstawionego we wtorek przez PKPP Lewiatan.

Japan Fujii: Fiscal, Monetary Policy Needed To Combat Deflation


Japanese Finance Minister Hirohisa Fujii said Wednesday that both fiscal and monetary policy steps are necessary to tackle the ongoing problem of deflation.

GDDKiA: Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na odcinek autostrady A1


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

Opłaca się studiować!


Uczelnie i resort nauki ostro promują kierunki techniczne i matematyczno-przyrodnicze. Sprawdź, ile można zarobić po skończeniu takich studiów.

Premier Litwy: przyjęcie euro możliwe w 2014 roku


Premier Litwy Andrius Kubilius uważa, że jego kraj będzie mógł wprowadzić euro już w 2014 roku.

Realizacja zysków na złotym


Wtorek przynosi nieznaczne osłabienie naszej waluty. O godz. 10:00 notowania euro zbliżają się w okolice 3,88 zł, a dolar znalazł się powyżej 2,85.

Jeżeli potrzebny jest ci prawnik Wrocław koniecznie zobacz ofertę naszej kancelarii prawnej we Wrocławiu. Od wielu lat nasz prawnik Wrocław pomaga rozwiązać problemy prawne mieszkańcom Wrocławia. Udzielone ci porady prawne Wrocław pozwolą ci zorientować się w swojej sytuacji oraz zadecydować, czy prawnik Wrocław będzie reprezentował cię przed Sądem we Wrocławiu.