"DGP": - PKP Intercity z ogromną stratą za 2009 rok


PKP Intercity zakończył ubiegły rok z gigantyczną stratą - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Prezes firmy może za to zapłacić utratą posady

Wieprzowina i drób powinny stanieć. Kawa, herbata i cytrusy mogą kosztować więcej niż teraz. Tańsze są bilety kolejowe na niektórych trasach, ale, niestety, drożeją prąd i papierosy. Europejska polityka kosmiczna i jej wpływ na konkurencyjność UE była głównym tematem VI posiedzenia Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej, w którym udział wzięła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska. Spotkanie odbyło się 29 maja br. w Brukseli. 6 mld 538,9 mln zł wynoszą według stanu na koniec grudnia 2009 roku przychody z prywatyzacji - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa. Na koniec 2009 Skarb Państwa pozyskał z dywidend 7 mld 838,5 mln zł.Z notatnika aspiranta 19 sztuk broni, w tym pistolety maszynowe typu Kałasznikow i Skorpion, strzelby gładkolufowe, pistolety, rewolwery, ponad 600 sztuka amunicji oraz 1,5 kg amfetaminy i ... Lucyna Wiśnicka. Pawłowice \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalejBank Pekao skutecznie się broni przed zakusami konkurencji. W ubiegłym roku żubr zgarnął innym bankom ćwierć miliona klientów. W sumie Pekao otworzył 500 tys. nowych Eurokont Indeks ZEW, odzwierciedlający nastroje gospodarcze w Niemczech wzrósł w sierpniu do 56,1 punktów. To najwyższy wynik od maja 2006 roku

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Gospodarki chce rozwiać wątpliwości Brukseli wobec gazowej umowy z Rosją. Do tego czasu wicepremier Waldemar Pawlak jej nie podpisze. Decyzja Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o włączeniu Litwy w proces decyzyjny dotyczący przebiegu przez Polskę międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica może spowodować duże opóźnienia w jej budowie na terenie naszego kraju oraz przepadek znacznych środków z Unii Europejskiej - ostrzega "Nasz Dziennik". ...Władze szwedzkiego Trelleborga razem z polskim Sopotem chcą wykorzystywać zalegające na plażach glony do produkcji biogazu. Szwedzko-polski projekt omawiany jest na rozpoczętym w czwartek dwudniowym spotkaniu w Trelleborgu. Według „Rzeczpospolitej” pierwszą „ofiara” baraku polsko-rosyjskiego porozumienia gzowego będzie w najbliższych dniach PKN Orlen, któremu PGNiG ograniczy dostawy gazu. 20 listopada br. w hotelu Hilton w Warszawie nowopowstała organizacja reprezentująca sektor usług biznesowych - Association of Business Service Leaders (ABSL), Minister Gospodarki oraz Polska Agencja ...

Zboże może być już paliwem


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, rozporządzenie ministra gospodarki Waldemara Pawlaka zaliczyło zboża do biomas, dzięki czemu stały się one paliwem w odnawialnych źródłach energii lub w procesie współspalania.

Porozumienie Turcji i Armenii da Rosji większą władzę nad gazem w tym rejonie?


W sobotę w Zurychu Turcja i Armenia podpisały protokoły o normalizacji stosunków oraz o ustanowieniu stosunków dyplomatycznych i ponownym otwarciu granic - napisała Gazeta Wyborcza.

Szczyt UE - Rosja pod znakiem obaw przed gazowym kryzysem


Obawy o stabilność dostaw energii zdominują kolejny szczyt UE - Rosja. To skutek propagandy Moskwy, która od trzech tygodni groziła Europie nowym kryzysem w tranzycie gazu przez Ukrainę.

"Sueddeutsche Zeitung": Gazociąg Północny będzie droższy


Budowa Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku będzie kosztować 8,8 mld euro, czyli o 1,4 mld więcej niż dotychczas informowano - podaje w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

We wtorek rozstrzygną się losy ministra Grada?


Dziś premier ma ogłosić decyzję w sprawie ewentualnej dymisji szefa resortu skarbu. Według nieoficjalnych informacji Donald Tusk skłania się ku temu, by nie dymisjonować Aleksandra Grada, choć ten nie sprzedał stoczni w wyznaczonym terminie

Złoto znowu pnie się w górę. Jest nowy rekord


Na zamknięciu giełdy w Hongkongu cena złota znów osiągnęła rekordowy poziom. Za jedną uncję kruszcu płacono 1108,50 dol. Po raz pierwszy poziom 1100 dol. złoto przekroczyło na piątkowych notowaniach w Londynie - podaje AFP

Trwa akcja MG „Czas na oszczędzanie energii”


Propagowanie racjonalnych i oszczędnych sposobów korzystania z energii to główny cel kampanii informacyjnej „Czas na oszczędzanie energii”. Informowanie społeczeństwa o korzyściach płynących ze stosowania nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych oraz promowanie dobrych praktyk w tym zakresie pomoże poprawić efektywność energetyczną polskiej gospodarki oraz chronić środowisko.

Ruszyły prace nad ostatecznym przebiegiem trasy Rail Baltica


Ostateczny przebieg międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica ustali Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, która rozpoczęła prace nad decyzją środowiskową dla tej inwestycji - poinformowała w środę rzeczniczka Dyrekcji Małgorzata Wnuk.

Buzek: będziemy zabiegać o przedłużenie unijnego rozporządzenia ws. górnictwa


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek ocenia, że jest szansa na przedłużenie na kolejny okres wygasającego z końcem 2010 r. unijnego rozporządzenia, regulującego m.in. zasady pomocy dla górnictwa węgla kamiennego. Zadeklarował, że będzie o to zabiegał.

Rosjanie zbudują dwie elektrownie atomowe na Ukrainie. Prąd trafi do Polski?


Rosjanie wybudują dwa bloki atomowe w Chmielnickim na Ukrainie. Prąd z nich mógłby trafić do Polski, pod warunkiem że zostanie wreszcie wyremontowany łącznik energetyczny między oboma krajami.

Nie będzie elektrowni wiatrowej w powiecie świdnickim?


Elektrownię zamierzała wybudować niemiecka firma Sparinvest. Na terenie trzech gmin: Świebodzice, Jaworzyna Śląska oraz Gmina Wiejska Świdnica miało stanąć aż 60 wiatraków. Ale mimo, że ruszyły już urzędowe procedury, cała inwestycja może zostać wstrzymana - napisała Gazeta Wrocławska.

Kredyt konsumencki wyższy. Pośrednicy i SKOK-i pod większą kontrolą


Już nie tylko banki, ale też SKOK-i, pośrednicy kredytowi, firmy pożyczkowe, a nawet lombardy będą musiały informować klientów o kosztach kredytu. Wszyscy według tych samych standardów.

Grad zaprezentuje ofertę prywatyzacyjną w USA


Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance.

Nie było analizy oceny oddziaływania na środowisko nowej tamy na Wiśle


Jeszcze w ubiegłym roku ministerstwo wraz z KZGW ogłosiło, że rozważa kilka wariantów budowy nowej tamy na Wiśle. Minister środowiska Maciej Nowicki przekonywał, że ostateczna decyzja zapadnie po analizie oceny oddziaływania na środowisko wszystkich koncepcji, a ówczesny prezes KZGW Andrzej Sadurski podkreślał, że potrzebne są też konsultacje społeczne - napisał dodatek Gazety Wyborczej w Toruniu.

Irlandia obniży płacę minimalną?


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

Spotkanie wiceministra Szejnfelda z francuskimi przedsiębiorcami


Stan europejskiej gospodarki, program prywatyzacji, kierunki polityki energetycznej do roku 2030, wejście naszego kraju do strefy euro oraz ułatwienia dla przedsiębiorców inwestujących w Polsce to główne tematy rozmów wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z przedstawicielami firm zrzeszonych we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP). Spotkania odbyły się 15 kwietnia br. w MG.

Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw


Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

Drastycznie wzrasta ilość rogueware


Analitycy Panda Security przyjrzeli się aplikacjom typu rogueware, które są używane przez cyberprzestępców do wyłudzania pieniędzy od internautów. Badania wykazały, iż przy użyciu tego narzędzia członkowie cybermafii zarabiają średnio 34 miliony dolarów miesięcznie. W tym samym czasie około 35 milionów komputerów jest zarażanych fałszywymi aplikacjami ochronnymi. Jak się okazało, rogueware jest rozpowszechniane poprzez portale społecznościowe, m.in. Facebook, MySpace, Twitter oraz Digg.

Wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego


27 lipca 2009 r. Kanada wszczęła przegląd wygaśnięcia środków antysubsydyjnych przeciwko przywozowi z UE cukru rafinowanego (refined sugar).

Trzeci pakiet liberalizacyjny dotyczący rynku energii elektrycznej i gazu ziemnego


Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 września 2007 r. Komisja Europejska oficjalnie opublikowała III Pakiet aktów prawnych zmieniających obecnie obowiązujące acquis communautaire w zakresie rynku energii elektrycznej i gazu ziemnego.

Jeżeli potrzebny jest ci prawnik Wrocław koniecznie zobacz ofertę naszej kancelarii prawnej we Wrocławiu. Od wielu lat nasz prawnik Wrocław pomaga rozwiązać problemy prawne mieszkańcom Wrocławia. Udzielone ci porady prawne Wrocław pozwolą ci zorientować się w swojej sytuacji oraz zadecydować, czy prawnik Wrocław będzie reprezentował cię przed Sądem we Wrocławiu.