PKN Orlen obniżył zadłużenie o 3,4 mld zł w IV kw., chce dalej je redukować w 2010 r.


W tym roku gospodarka Polski wzrośnie o 2,6 proc. - poinformowała Komisja Europejska, która znacząco zwiększyła prognozę dla naszej gospodarki. W listopadzie KE prognoza wzrost PKB Polski w 2010 na poziomie 1,8 proc.

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach wzrosną - prognozują analitycy. Jest to spowodowane podwyżkami cen w rafineriach. Analitycy Expandera podliczyli dla Dziennika Gazety Prawnej realne zyski z rocznych lokat, założonych 12 miesięcy temu. Okazało się, że wśród sprawdzonych 28 depozytów znalazły się 4, które nie dość, że nie dały zarobić to jeszcze przyniosły stratę. Iran rozpoczął we wtorek produkcję wysoko wzbogaconego uranu - poinformowała państwowa telewizja irańska al-Alam.Opóźnienia w międzynarodowym ruchu pocztowym Wybuch wulkanu, który doprowadził do zawieszenia lotów nad Europą spowodował utrudnienia nie tylko przewoźnikom lotniczym, realizującym połączenia pasażerskie. Zakłócił także pracę operatorów ... Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego. Zapowiedzi resortu finansów dotyczące przyszłorocznego wzrostu długu publicznego i deficytu budżetowego są dowodem na to, że rząd szykuje podwyżkę podatków i cięcia wydatków. Z cięciami będzie trudniej, ale próby z pewnością rząd podejmie - powiedział w sobotę PAP wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Bohdan Wyżnikiewicz.

6,65 mln ton węgla napłynęło do końca sierpnia tego roku do Polski z zagranicy. To niewiele więcej niż w tym samym czasie 2008 r., jednak w segmencie węgla energetycznego wzrost przekracza 50 proc. - wynika z danych resortu gospodarki, udostępnionych PAP przez spółki węglowe.

W USA środowa sesja miała dosyć dziwny przebieg. Praktycznie nic się nie działo. Tak jakby gracze zamarli i czekali. Tylko nie bardzo wiadomo na co. Google próbuje załagodzić gniew europejskich wydawców i autorów książek w związku ze swoim projektem skanowania i udostępniania książek w internecie.

Kontrolowana przez Ryszarda Krauzego firma Polnord ma odczarować Wyspę Spichrzów. W ostatni dzień roku Gdańsk podpisuje z deweloperem umowę przedwstepną na zagospodarowanie północnego cypla Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii. Byli politycy Prawa i Sprawiedliwości, obecnie posłowie niezrzeszeni: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak oraz Jan Filip Libicki, wstąpią do koła poselskiego "Polska XXI" - poinformował dyrektor koła Michał Góras.Skrócą się kolejki do lekarzy, wszystkie recepty będą czytelne, a z systemu przestaną wypływać miliardy złotych. Takie efekty ma przynieść informatyzacja służby zdrowia - zapewnia w rozmowie z Gazetą Leszek Sikorski odpowiedzialny za wdrożenie w Polsce systemu e-zdrowia Biały Dom ogłosił nowe propozycje w czwartek wieczorem polskiego czasu. - Nigdy już podatnicy amerykańscy nie będą zakładnikami banków zbyt dużych, by upaść - mówił prezydent Barack Obama. Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 7-9 czerwca br. Była to już XIV edycja tej imprezy. ...

Grecy znów strajkują


Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za ratyfikacją poprawek do umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, które m.in. wzmocnią pozycję Polski w funduszu i zwiększą nasz wpływ na decyzje podejmowane przez tę organizację.

Sektor MSP: obecność w Internecie istotna


Google, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i home.pl rozpoczynają wspólną akcję, mającą na celu zachęcenie polskich przedsiębiorców do aktywnej obecności w Internecie. Zdaniem PKPP Lewiatan może to być jedna z dróg wzmacniających konkurencyjność całej gospodarki.

Karta kredytowa już nie dla każdego. Banki stawiają warunki


Choć kart kredytowych w naszych portfelach wciąż przybywa - mamy ich już ponad 10,5 mln! - to bankowcy przestali je rozdawać na prawo i lewo. Rosną limity dochodów i karne opłaty dla osób, które używają swoich kart niewystarczająco często

Rosyjsko-ukraińskie porozumienie to nie tylko gaz i flota czrnomorska


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w piątek projektem rosyjsko-ukraińskiego porozumienia gazowego zajmie się międzynarodowa komisja Rosji i Ukrainy.

PGNiG odebrał memorandum Energi, pewnie odbierze też memorandum Enei


PGNiG odebrało memorandum informacyjne Energi i odbierze też memorandum Enei, jeśli się takie pojawi - poinformował Michał Szubski, prezes PGNiG.

DI BRE nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Banku Handlowego, wycena 67,8 zł


Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,762 mln baryłek, czyli o 0,52 proc., do 337,7 mln baryłek - poinformował w czwartek amerykański Departament Energii (DoE).

Wybrano doradcę prywatyzacyjnego dla PKP Cargo


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Podlaskie. 5 mln zł na wsparcie firm w konkursie "Kapitał na rozwój"


5 mln zł przeznaczył Podlaski Fundusz Kapitałowy na wsparcie firm w ramach drugiej edycji konkursu "Kapitał na rozwój" - poinformowała PAP Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Nabór wniosków ruszy 15 marca i potrwa do 19 kwietnia 2010 roku.

Umowa Elektrowni Połaniec i Bogdanki


Dziś, 15 stycznia Elektrownia Połaniec i kopalnia Bogdanka podpisały aneks do wieloletniej umowy z 30 października 2005 roku na dostawy węgla energetycznego.

Derdziuk: Gdyby żona się nie zgodziła, tobym prezesem nie został


Rozmowa z nowym prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniewem Derdziukiem

Hiszpania zaskoczona decyzją GM w sprawie Opla


Zaskoczenie z powodu wycofania się General Motors (GM) ze sprzedaży Opla wyraził w środę minister przemysłu Hiszpanii Miguel Sebastian Gascon. Dodał, że Madryt jest gotów dalej negocjować z GM. Opel ma zakłady na północy Hiszpanii, gdzie zatrudnia około 7 tys. osób.

Multimedia Polska liczą na kilkunastoprocentowy wzrost przychodów w 2010 r.


Przepisy podatkowe dotyczące amortyzacji dają firmom możliwość dokonania na początku roku zmiany wysokości stosowanych stawek amortyzacyjnych. Warto skorzystać z tych możliwości, ponieważ dzięki przyjęciu najkorzystniejszych rozwiązań można wpłynąć na wysokość odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów.

Panasonic: Sprzedaż telewizorów przyspieszy. Nie akceptujemy strat




KGHM Polska Miedź chce wypłacić 3 zł dywidendy na akcję


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Trójka przeciwko Google


Amazon, Microsoft i Yahoo! przyłączają się do chóru krytyków książkowego projektu Google

Powstał fundusz zalążkowy dla innowacyjnych małopolskich firm


Fundusz zalążkowy, wspierający rozwój nowych małopolskich firm z sektora wysokich technologii, utworzyła spółka Krakowski Park Technologiczny (KPT), która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie.

KGHM Ecoren dopuszczony do dalszej prywatyzacji Centrozłomu Wrocław


Po ocenie ofert wiążących, do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Centrozłom Wrocław zostały dopuszczone: KGHM Ecoren, spółka zależna KGHM Polska Miedź, oraz CMC Zawiercie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa.

Nowe rozwiązania dotyczące aukcji i przetargów sprzedaży spółek


Zapowiada szef resortu skarbu Aleksander Grad. Jednym z nich jest zapis, że resort skarbu będzie mógł obniżać cenę wywoławczą

Lotos chce obniżyć koszty także w 2010 r. co najmniej o 207 mln zł


Grupa Lotos, która obniżyła w ub.r. koszty o 252,5 mln zł dzięki realizacji tzw. "pakietu antykryzysowego", chce w 2010 roku obniżyć je przynajmniej o 207 mln zł, wynika z czwartkowej informacji spółki.

Wicepremier Pawlak o negocjacjach gazowych z Rosją


- Przedłużenie kontraktu na gaz do 2037 r. i uzgodnienie wielkości dostaw na poziomie 11 mld m sześć. rocznie to punkty, w których udało się nam uzyskać porozumienie podczas negocjacji ze stroną rosyjską – poinformował wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na konferencji prasowej zorganizowanej 27 października br. w Ministerstwie Gospodarki.

Jeżeli potrzebny jest ci prawnik Wrocław koniecznie zobacz ofertę naszej kancelarii prawnej we Wrocławiu. Od wielu lat nasz prawnik Wrocław pomaga rozwiązać problemy prawne mieszkańcom Wrocławia. Udzielone ci porady prawne Wrocław pozwolą ci zorientować się w swojej sytuacji oraz zadecydować, czy prawnik Wrocław będzie reprezentował cię przed Sądem we Wrocławiu.