Zysk netto grupy Banku Millennium w I kw. '10 wyniósł 68,1 mln zł, wobec konsensusu 60 mln zł


Zysk netto grupy Banku Millennium w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 68,1 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 60 mln zł.

Spółka zależna Zetkamy, MCS zawarła umowę o współpracy z Arcelor-Mittal Stainless Automotive Tubes Czech Republic, poinformowała spółka w komunikacie. Przewidywana wartość umowy wynosi 25 mln zł. Resort skarbu chce sprzedać w najbliższych tygodniach należące do niego ok. 2,5 proc. akcji Banku Handlowego, ale pod warunkiem uzyskania dobrych ofert od potencjalnych inwestorów - powiedział w poniedziałek PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Po spadkach produkcji i cięciach etatów branża motoryzacyjna zaczęła odżywać. Ci, którzy zwalniali, znów przyjmują do pracy. To efekt dopłat do zakupu nowych aut, jakie wprowadziło już kilkanaście państw europejskich - pisze "Rzeczpospolita".Grupa PZU miała w I kwartale 2010 roku 807,4 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 1,14 mld zł zysku w analogicznym okresie 2009 roku - podała spółka w aneksie do prospektu. Koncern Toyota Motor Corp. podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży w USA modelu Lexus GX 460 po tym jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania jego zdolności trakcyjne. Pismo ostrzegło swych czytelników przed kupowaniem tych samochodów. Analitycy DM PKO BP w raporcie z 20 stycznia wydali rekomendację "kupuj" Netmedia. Cana docelowa akcji spółki została ustalonana na 9,6 zł.

Indeks WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, zakończył zarówno piątek jak i cały tydzień na minusie. I choć przez tydzień indeks polskich blue chipów stracił 5%, to piątkowy spadek był symboliczny i wyniósł zaledwie 0,2%.*

Złoty gwałtownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając chwilowo poziom 4.20 zł za euro przez rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. Złoty obecnie traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180. UBS podwyższył cenę docelową dla PKO BP o 18 proc. do 39 zł, podtrzymując rekomendację "neutralnie" - podała agencja Bloomberg.

PDA Dent-a-Medical wzrosły na otwarciu w debiucie na NewConnect o 73 proc. do 0,26 zł W poniedziałek nastroje na amerykańskich parkietach były od samego początku ponure, a to za sprawą gorszych od oczekiwań danych o dynamice PKB w II kw.'09 w Japonii (co nie pozostało również wcześniej bez wpływu na kondycje europejskich rynków akcji). Średnia liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA z ostatnich czterech tygodni wzrosła w sierpniu o 14.750 z 556.500 zanotowanych w tygodniu zakończonym 31 lipca, do 571.250 w ubiegłym tygodniu zakończonym 28 sierpnia.Do godziny 20.30 potrwa czterogodzinna ostrzegawcza akcja strajkowa na międzynarodowym lotnisku Feryhegy pod Budapesztem. Indeks zaufania w globalnej gospodarce, przygotowywany przez agencję Bloomberg - Professional Global Confidence, spadł w listopadzie do 60,30 pkt z rekordowych 61,70 pkt w październiku - podała agencja w środę w komunikacie. Skończmy z obecnością związkowców w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa - taki postulat rady gospodarczej Jana Krzysztofa Bieleckiego opisuje "Dziennik Gazeta Prawna". Zaś "Puls Biznesu" zapowiada, że propozycje w postaci projektu ustawy będą gotowe za 7-10 dni.

Co po kryzysie? Drożyzna i wojny


- Kryzys doprowadzi ostatecznie do wojen i ekstremalnej drożyzny - uważa Marc Faber, znany szwajcarski ekonomista, który ze względu na bezustannie pesymistyczne podejście do rynków zyskał przydomek Dr Doom (dr Zagłada). Według niego świat nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń.

Cyfrowy Polsat chce przejąć kontrolę nad mPunktem


Cyfrowy Polsat złożył 23 listopada do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli na mPunktem - podał urząd na stronie internetowej.

Citigroup podwyższył cenę docelową dla PKO BP i Pekao SA


Citigroup podwyższył cenę docelową akcji banku PKO BP do 48,4 zł z 46 zł, a Pekao do 192 zł ze 190 zł.

Polkomtel liczy na umocnienie 3 pozycji dostawcy internetu dzięki HSPA+


Polkomtel liczy, że umocni swoją trzecią pozycję dostawcy internetu na polskim rynku dzięki wprowadzeniu bezprzewodowego internetu w technologii HSPA+ o maksymalnej prędkości łącza do 21 Mb/s - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki, Jarosław Bauc.

Złoty traci po porannym umocnieniu


Po porannym umocnieniu złotego, w godzinach przedpołudniowych trwała realizacja zysków. Była ona odpowiedzią na lekkie pogorszenie nastrojów po początkowych wzrostach na europejskich giełdach oraz na problemy EUR/USD z kontynuacją piątkowych wzrostów.

Wskaźnik Pengab w listopadzie wyniósł 27,4 pkt


Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w listopadzie 2009 roku w stosunku do ostatniego październikowego pomiaru o 4,1 pkt i wyniósł 27,4 pkt - poinformował we wtorek Związek Banków Polskich oraz Pentor.

W oczekiwaniu na szczyt w Toronto


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala spadku nie była znacząca i nie przekroczyła progu 1%. Powyższym otwarciu na rynku dość szybko pojawiła się podaż, która sprowadziła indeksy na nowe minima.

Drogo zapłacimy za paliwo jadąc na wakacje


W lipcu litr benzyny może kosztować nawet 5,4 zł - ostrzega "Rzeczpospolita".

Barlinek miał 10,6 mln zł straty


Grupa kapitałowa Barlinek SA miała w drugim kwartale 10,6 mln zł straty netto, a w całym pierwszym półroczu 2009 roku 16 mln zł straty, przede wszystkim z powodu ujemnej wyceny kredytów walutowych - poinformowała spółka w raporcie.

Wciąż nie wiadomo, kto kupi Opla


Nasza cierpliwość się skończyła - ostrzegają związki zawodowe w niemieckich fabrykach Opla. Szef związkowców wzywa właściciela, zbankrutowany amerykański General Motors, by nareszcie wybrał kupca europejskich fabryk koncernu. Oprócz Niemiec, Opel ma fabryki w Belgii, Hiszpanii i Polsce.

Nieudana kontynuacja wzrostów


Notowania dziś przed południem stały pod znakiem kontynuacji dobrych nastrojów z dnia wczorajszego. Kurs głównej pary rozpoczął od zdecydowanego wzrostu ponad poziom 1,38 i dotarł do 1,3817. Niestety siła popytu nie była wystarczająca, aby utrzymać kurs tak wysoko i mogliśmy obserwować powolną deprecjację wspólnej waluty. Z koeli po południu na rynek napłynęły informacje o inflacji PPI ze Stanów Zjednoczonych.

Rekomendacja DM AmerBrokers dla Mennicy


Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 26 maja 2010 roku przy kursie 128 zł dla spółki Mennica Polska S.A. został wydana rekomendacja TRZYMAJ.

Gant prognozuje 58,61 mln zł zysku netto w 2010 wobec szacowanych 67,15 mln zł w 2009


Gant Development prognozuje wypracowanie 58,61 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 r. i 108,82 mln zł w 2011 r. wobec szacowanych na 2009 r. 67,15 mln zł zysku w tym ujęciu, podała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego. Przychody mają w tym czasie wynieść odpowiednio: 312,77 mln zł i 427,29 mln zł wobec szacowanych na ub.r. 342,84 mln zł.

LitPol Link szuka firmy do opracowania modelu dot. mostu energetycznego


Polsko-litewska spółka LitPol Link, która zajmuje się przygotowaniem projektu mostu energetycznego do połączenia systemów zaopatrzenia w prąd obydwu krajów, ogłosiła przetarg na opracowanie modelu finansowo-operacyjnego dla tego przedsięwzięcia - podała we wtorek agencja BNS. Oferty mają być składane do 1 grudnia - poinformowała spółka

Euro najtańsze od roku


Złoty rozpoczął trzeci tydzień stycznia od umocnienia. W godzinach przedpołudniowych kurs wspólnej waluty spadł do 4,0150 zł z 4,0516 zł w piątek i był najniższy od roku. Dolar potaniał w tym samym czasie o 2,6 gr do 2,7920 zł.

Asseco BS chce się umocnić na rynku rozwiązań IT


Asseco Business Solutions (ABS), rozszerzyło swoją ofertę produktów z rodziny faktor o dwa nowe rozwiązania: Analysys Client oraz CRM Factor. Dzięki temu chce umocnić swoją pozycję lidera na rynku rozwiązań IT dla faktorów. Spółka oczekuje wzrostu w tym roku sprzedaży rozwiązań faktoringowych.

PiS: inwestycje na Euro2012 nie są odpowiednio prowadzone


PiS krytycznie ocenia przygotowania do mistrzostw Euro 2012. Według posłów tej partii wiele inwestycji, w tym Stadion Narodowy, nie jest prowadzonych w odpowiedni sposób.

Niebo nad Europą wciąż bez samolotów


Kraje europejskie przesuwały w niedzielę okres zamknięcia przestrzeni powietrznej, często co najmniej do poniedziałku. Tymczasem wulkan na Islandii, którego erupcja sparaliżowała komunikację lotniczą w Europie, jest wciąż aktywny.

Komóra od Google'a


Google chce stawić czoła firmom Apple i RIM - czyli producentowi urządzenia BlackBerry. Amerykański gigant internetowy zaprezentował telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android. Ten nowy gadżet, który pozwoli firmie internetowej wejść na rosnący rynek smartphone'ów, będzie pierwszym sprzedawanym pod jej marką.

Będzie weto Gudzowatego


Szef Bartimpeksu Aleksander Gudzowaty zapowiedział w czwartek, że Gas Trading nie sprzeda akcji w EuRoPol Gazie. Chęć wykupu 4 proc. udziałów w EuRoPol Gazie należących do Gas Tradingu zadeklarował w środę prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo Michał Szubski.