Zakłady mięsne JBB w Łysych wznowiły produkcję po pożarze


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciwko szpitalom, trzeba czekać 3 lata.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Gazprom nie jest już ani największym, ani najtańszym dostawcą gazu do Europy. Najbardziej efektywne kierunki działań na rzecz ograniczenia emisji CO2 oraz korzyści płynące z walki z globalnym ociepleniem były głównym tematem debaty zorganizowanej 13 listopada br. przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz eksperci branży energetycznej dyskutowali m.in. o konsekwencjach wdrożenia pakietu energetyczno-klimatycznego dla rozwoju gospodarczego Polski. "Schłodzone" deski - patent na jazdę Pomysłowość kierowców jeśli chodzi o „omijanie” przepisów, bez względu na narodowość nie zna granic. Ostatni weekend, to okres czasowych ograniczeń dla ...Growth of the trade exchange and American investments in Poland, cooperation in the energy sector as well as acquisition and implementation of modern technologies – these are main issues raised during the visit of Deputy Prime Minister and Minister of Economy, Waldemar Pawlak, to the USA between 28 April and 2 May 2008. Enea zrobiła badania, czy na terenie elektrowni w Kozienicach mógłby powstać blok jądrowy. Resort infrastruktury analizuje wydane przez niemiecki Urząd ds. Żeglugi i Hydrografii oraz Urząd Górniczy w Stralsundzie pod koniec 2009 r. pozwolenia na budowę gazociągu północnego, który ma przebiegać po dnie Bałtyku - poinformował w czwartek PAP rzecznik ministerstwa Mikołaj Karpiński.

Działające w Zakładach Chemicznych Police S.A. związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z ministrem skarbu i odwołania zarządu spółki. W czwartek związkowcy oflagowali firmę, zapowiadając jednocześnie, że w przypadku niespełnienia ich postulatów w ciągu siedmiu dni w spółce może dojść do strajku.

Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, wprowadził na rynek nową wersję swojego rozwiązania F-Secure Internet Security 2010. Nowa wersja jest wyposażona w funkcję ochrony przeglądania, która sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Oprogramowanie obsługuje system Windows 7.

\"\" Walka o Telewizję Polską znowu w pełni. Aż 31 osób wystartowało w konkursie na członków zarządu TVP. Rada Nadzorcza nie chce zdradzić ich nazwisk, ale według nieoficjalnych informacji prasowych, wielu kandydatów to byli dyrektorzy, członkowie zarządu lub Rady Nadzorczej telewizji. Nowy zarząd powołany zostanie pod koniec listopada. W warszawskiej restauracji "Biały Domek", oprócz menu dla ludzi jest też jadłospis dla zwierząt - informuje "Życie Warszawy". Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!W II kwartale 2009 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2000) wzrósł realnie o 0,5% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 1,4% (w I kwartale wzrost w skali roku o 1,7%) - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. „Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że firmy, samorządy oraz osoby fizyczne mogą do końca stycznia składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioski o pożyczki na finansowanie inwestycji w produkcję energii w źródłach odnawialnych.

Bioton planuje emisję obligacji o wartości 100 mln zł, aby sfinansować program inwestycyjny


W pierwszym kwartale towarzystwa straciły na ubezpieczeniach komunikacyjnych 230 mln zł. Aby polepszyć wyniki, po cichu podwyższają ceny polis - wynika z ankiety Rzeczpospolitej.

Ucieczka do przodu


Tak można scharakteryzować zapowiedzianą przez TNT Express Poland strategie działania na 2010 rok. Ma temu służyć rozbudowa infrastruktury i dalsza ekspansja na rynku krajowym. - Trudny ...

Rosja zamierza uruchomić reaktor w elektrowni w Buszerze w 2010 roku


Rosja zamierza uruchomić reaktor w irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze w marcu 2010 roku, na irański Nowy Rok - podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na źródła związane z projektem.

Plaza Centers zainwestuje w Polsce ponad 1 mld zł


Sprzedamy ci internet, jeśli będziesz miał telefon - mówiła cztery lata temu swoim klientom Tepsa. UOKiK nałożył za to na byłego monopolistę karę 11 mln. Teraz sąd przyznał Urzędowi rację

Działanie 4.2 PO IG popularne


Zaledwie 5 dni trwał nabór wniosków w ramach trzeciej rundy aplikacyjnej do działania 4.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W tym czasie przedsiębiorcy z 14 województw złożyli 72 wnioski na kwotę przekraczającą 318 mln złotych, co stanowi ponad 450 proc. budżetu zakładanego dla tej rundy - poinformował PARP.

Białoruś chce się podłączyć do gazoportu na Litwie


Konflikt z Gazpromem zmusza Białoruś do szukania alternatywnych źródeł gazu - ogłasza Mińsk. Białoruś chce się podłączyć do gazoportu planowanego na Litwie.

Amerykańskie banki dorzucą się do budżetu


W budżecie USA, który prezydent Barack Obama ma zaakceptować w przyszłym miesiącu, po stronie przychodów znajdzie się nowa pozycja - dodatkowy podatek od instytucji finansowych

"PB" - OECD karci polskie władze za lenistwo


Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD krytykuje Polskę za unikanie reformy finansów publicznych, niszczenie systemu emerytalnego i zamiatanie problemów budżetowych pod dywan - pisze "Puls Biznesu". To pierwsza tak ostra krytyka OECD, dotycząca polskiej polityki gospodarczej.

Wiceprezes PGNiG rezygnuje tydzień po nominacji do EuRoPol Gazu


Rezygnację złożył wiceprezes PGNiG Mirosław Dobrut, który od tygodnia jest prezesem polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz.

Kryzys zabił wielką niemiecką sieć handlową


Mimo państwowej pomocy i długich negocjacji Quelle, największy niemiecki dom wysyłkowy, zostanie zlikwidowany. Pracę stracą tysiące osób

W.Brytania. Nie wolno rozdawać energooszczędnych żarówek


Od 1 stycznia 2010 r. w W. Brytanii wszedł w życie zakaz darmowego rozdawnictwa żarówek energooszczędnych przez dostawców energii. Rząd uznał, że ta praktyka jest marnotrawna i nie osiąga celu - zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Przy święcie (celników) o informatyzacji


Światowy Dzień Celnictwa Z okazji Światowego Dnia Celnictwa w Ministerstwie Finansów odbyła się dzisiaj, tj. 26 stycznia 2010 r., konferencja nt. informatyzacji Służby Celnej z udziałem kierownictwa ...

Bank of America/Merrill Lynch dodał Pekao do listy preferowanych banków


Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

Wynagrodzenia w firmach w I wzrosły o 3,3% r/r, zatrudnienie spadło o 2,0 r/r - analitycy


\\\\\\\"\\\\\\\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Na otwarciu WIG zyskał 0.656%


Pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu mogą zdominować sprawy podatkowe. Zaplanowano na nim pierwsze czytania kilkunastu projektów zmian w ustawach podatkowych, przygotowanych zarówno przez rząd jak i sejmową komisję \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Przyjazne Państwo\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Lotos kupi od Mercuria Energy Trading 18 mln ton ropy o wartości ok. 27 mld zł


Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczął działalność. W piątek odbyło się jego pierwsze posiedzenie - poinformowało ministerstwo finansów w komunikacie.

Adamczak: 1.3 małych i średnich firm kierowana jest przez kobiety


Około 34 proc. małych i średnich przedsiębiorstw zarządzane jest przez kobiety - powiedziała w czwartek prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej Alicja Adamczak. Dodała, że kobiety zgłaszają ok. 15 proc. wynalazków.

Zgoda na rozbudowę lotniska we Frankfurcie nad Menem


Sąd administracyjny w Kassel (Hesja) wydał zgodę na rozbudowę portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem

Wrocław. Ruch samolotów przywrócony, ale ograniczony


Mimo otwarcia przestrzeni powietrznej ruch samolotów na wrocławskim lotnisku jest nadal ograniczony. Nie przywrócono większości rejsów zagranicznych, bo przewoźnicy nie podjęli jeszcze decyzji o wznowieniu lotów.

Komunikat w sprawie formalnych wymogów wniosków


Komunikat w sprawie formalnych wymogów dotyczacych wniosków składanych do organu kontroli obrotu, tj. Ministra Gospodarki.